1926'dan beri topraktan elde ettiği geliri, tarımın ve çiftçinin gelişimi için kullanan ALPLER ZİRAAT ALETLERİ, araştırma-geliştirme, yeni ürün ve hizmet giderleri olarak tekrar toprağa aktarmaktadır.

ÜNİVERSİTE-ÇİFTÇİ işbirliğinde köprü görevi üstlenen ALPLER ZİRAAT ALETLERİ toprak işlemede yüksek verimliliği sağlayan BİLGİ-EKİPMAN ikilisini ilişkilendirmiştir.

Sürekli gelişen tarım tekniklerini yakından izleyen şirketimizin, bu konudaki ilk çalışmaları 1984'te Türk çiftçisi için büyük önem taşıyan döner kulaklı pulluğun imalatına, normal pullukta olduğu gibi Türkiye'de ilk ve tek olarak başlamasına kadar dayanmaktadır.

Sürekli gelişim prensibi hedef alınarak, periyodik aralıklarla düzenlenen eğitim ve seminerler ile üretim ve pazarlama alanındaki yenilikler, üretim ve yönetimin her seviyesindeki çalışanlara aktarılır.

İmalatın her aşamasındaki güncel teknolojik gelişmeleri yakından izleyen ve üretimine yansıtan ALPLER ZİRAAT ALETLERİ, konusunda Türkiye'nin seri üretim şartlarında çalışan tek fabrikasıdır. 2004 yılı itibarı ile faaliyete geçen Aydın Organize Sanayi Bölgesindeki modern tesislerinde;

  • Hassas teloranslı (CNC) bilgisayar kontrollü üretim tezgahları
  • Kusursuz ve mukavemeti yüksek bir kaynak için CNC kontrollü kaynak robotları ve kaynak otomasyonları
  • Kendi bünyesindeki ısıl işlem tesisleri
  • Her aşaması kalite kontrolünden geçen imalat süreci anlayışı ile

Sizlere en iyiyi yine düşürülen imalat maliyetleriyle en uygun fiyata üretmenin hevesi ve hedefi ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Firmamız Ekim 2017 itibariyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar&Ge Merkezi Belgesini almaya hak kazanmıştır. Türkiye'de faaliyette olan 639. Ar&Ge Merkezi olmakla birlikte kendi sektörümüzde de 3. Ar&Ge Merkezi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 

Tüm enerjimizi çitfçilerimiz için harcıyoruz...