Tarım aletleri sektöründe Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı sanayi kuruluşları arasında yer alan, adını dünyada ve Türkiye'de sektöre çelik harflerle yazdıran ALPLER ZİRAAT ALETLERİ, Aydın Organize Sanayi Bölgesi'nde 140.000 metrekare alan üzerinde kurulu olan modern tesislerinde hizmet vermektedir. 

ALPLER ZİRAAT ALETLERİ her gün daha iyiyi, daha kaliteliyi üretmenin hevesi ve heyecanı ile çalışan 450'yi aşkın yaratıcı, üretici, deneyimli kadrosundan aldığı güven ve sinerjiyle yarınlara güvenle yol almaktadır.

ALPLER ZİRAAT ALETLERİ ürünlerinde kullandığı tüm parçaları ve hammaddeleri kendi tesislerinde üreten, modern tesislerde ısıl  işlem uygulayan tek firma olarak da sektöründe liderliğini sürdürmektedir.

Yılların verdiği tecrübe sonucunda, ALPLER ZİRAAT ALETLERİ Türkiye'de en geniş imalat ve satış sonrası hizmet ağına sahip olup, müşteri odaklı yönetim ve Toplam Kalite anlayışını benimseyerek Türk ve dünya çiftçisine, her türlü arazi şartlarında her marka traktörle rahatlıkla kullanabilecekleri; En Sağlam, En Güvenli, En Dengeli, En Uygun ekipmanı seçme imkanı sunarak, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarda beğeni ile aranılan bir marka olmuştur.