Yüzyıllardır bereketini, üzerinde yaşayan nesillerin kullanımına sundu Anadolu toprağı;
tohuma meyve, tohuma başak, tohuma can verdi. Türk çiftçisini hiç yarı yolda bırakmadı… Bir verene bin verdi, nice karın doyurdu, nice çocuk okuttu…

      

Cumhuriyetin ilk yıllarında Türk çiftçisinin modern tarım araç gerecine kavuşması için büyük çabalar sarf edildi. Bugün konusunda ülkemizin en büyük kuruluşu olan ALPLER ZİRAAT ALETLERİ SAN. ve TİC. A.Ş. o dönemde 1926 yılında kurucumuz M. Emin ÖZALP tarafından, mütevazı bir kuruluş olarak Aydın’da faaliyete geçti.

Kurucumuz
M.Emin ÖZALP
      

Türkiyenin makineli tarıma geçişi ile birlikte ALPLER ZİRAAT ALETLERİ SAN. ve TİC. A.Ş. genç Cumhuriyetin ekonomik bağımsızlığını kazanma gayretine traktör pulluğu üreterek katkıda bulunmayı hedefleyerek, Türkiye de ilk traktör pulluğu imalatını gerçekleştirdi.

      

Şuan üçüncü kuşağın yönetimde olduğu ALPLER ZİRAAT ALETLERİ SAN. ve TİC. A.Ş. 2004 yılı itibarı ile faaliyete geçen Aydın Organize Sanayi Bölgesindeki modern tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. İlk imalattan bu güne her yıl artan üretim kapasitesi ve kalitesiyle, Türk ve Dünya çiftçisinin ihtiyaç duyduğu her türlü toprak hazırlama ekipmanını üreterek, kesintisiz hizmet vermektedir.